Slevový kupón na webhosting WEDOS

WEDOS kupón

Co je to webhosting

Je dost možné, že už jste se setkali s pojmem webhosting, někdy taky zkráceně označovaného jako hosting, avšak nemáte nejmenší tušení, o co se jedná. Není to žádné zaklínadlo, ani raketová technologie, ale pouhý anglický název pro dnes již naprosto běžně dostupnou službu, kterou využívá celá řada lidí, firem a institucí nejrůznějšího druhu. Samotné slovo webhosting je složeninou dvou anglických slov, a to slov web a hosting. Web není nic jiného než webové stránky, nebo internetové stránky chcete-li. Hosting pak znamená hostit ve smyslu obsluhovat někoho. Dohromady to pak vyjadřuje činnost zajišťující to, aby byly webové stránky na internetu viditelně a návštěvníkům dostupné (zjednodušeně řečeno). Aby totiž mohli internetové stránky na internetu lidově řečeno „běžet“, musí být někde umístěna data (texty, obrázky a tak podobně), ze kterých jsou složena. Takovému místu se říká server, což není nic jiného než takový velký a vysoce výkonný počítač. Ten je ovšem velice drahý a svou výkonností je schopen obsluhovat tisíce a tisíce webových stránek. Proto existují společnosti, které tyto servery nakoupí a pak prodávají jednotlivé části jejich kapacity výkonu. A právě to je ten webhosting – pronájem části výkonu serveru jeho vlastníkem koncovému uživateli za účelem zprovoznění webových stránek.

Jistě vás napadne, kolik taková služba může stát, avšak odpověď není zcela jednoduchá, neboť webhostingů existuje celá řada v závislosti na velikosti pronajímaného prostoru, množství souborů a tak podobně. Drtivá většina zákazníků však bohatě vystačí se základním balíčkem, který stojí nižší řády desetikorun měsíčně, respektive pár set korun ročně. Celá řada poskytovatelů přitom vydává nejrůznější wedos slevové kupony na své služby. Ty mají relativně omezenou životnost a výše případné slevy osciluje někde mezi 20 až 90 % v závislosti na tom, jak se danému podnikatelskému subjektu daří. Jedním z nejosvědčenějších poskytovatelů hostingu je společnost Wedos. Vždy aktuální slevový kupon na jejich služby najdete například na stránkách http://www.whitehat.cz/wedos-kupon/.

Existuje též možnost vyhnout se placení zcela a v takovém případě se jedná o službu nazvanou „freehosting“. Má to však několik nevýhod. Jednak je tato varianta nejednou spojena s faktem, že jsou na vaše stránky bezplatně umístěny reklamy třetích subjektů, což není zrovna ideální, a pak je též potřeba počítat s tím, že mnohé doprovodné služby jako je například zákaznická podpora, nejsou k dispozici. Pokud si tedy nevíte s něčím rady, nebo máte nějaký problém, je nutné pomoct si sám. To ale může být zásadní problém, pokud nejste oboru znalý.
Na závěr si zde uvedeme základní výčet typů webhostingů a jejich rozlišovacích parametrů.

Klasický sdílený webhosting
Máte jeden web na jedné doméně, který běží na serveru poskytovatele. Nejtypičtější příklad. Vlastníte například webové stránky „www.jannovak.cz“.

Multihosting 
Podobný příklad jako ten předchozí s tím rozdílem, že webů/domén máte více. Například „www.jannovak.cz“, „www.petrnovak.cz“ a „www.tomasnovak.cz“.

Serverhousing
Koupíte si vlastní server, který necháte umístit do data centra někoho jiného.

Dedikovaný server
Pronajmete si v data centru server (ten má vlastní jedinečnou IP adresu), o který se následně i sám staráte.

Managed server
Pronajmete si v data centru server, ale veškerou jeho správu necháte na jeho pronajímateli.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one